Вшанування пам’яті ліквідаторів Чорнобильської АЕС

Вшанування пам’яті ліквідаторів Чорнобильської АЕС

   26 квітня 2016 року біля Пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС Хорольська громада зібралася для вшанування пам’яті загиблих внаслідок техногенної катастрофи планетарного масштабу, яка лишила темний слід в історії сучасного суспільства. Керівники місцевої влади відкрили стелу з викарбуваними іменами усіх ліквідаторів Хорольщини, які з Полтавської області в найбільшій чисельності були відправлені в радіаційне пекло для нашого порятунку.
   Хорольці зібралися з нагоди відзначення Дня Чорнобильської трагедії, яка рівно 30 років тому сколихнула всю планету. 26-те квітня 1986 року стало найстрашнішою сторінкою в історії нашої країни. В День Чорнобильської трагедії весь світ в 30-ий раз згадує страшну приголомшливу новину про Чорнобильську техногенну катастрофу, відголос якої ще й досі лунає трагічним дзвоном.
   Міський голова Сергій Волошин звернувся у своїй промові до ліквідаторів Хорольщини, які постали перед невидимим смертельним ворогом, щоб мінімізувати його вплив на навколишнє середовище, і в першу чергу, на життя людей. Виразив вдячність за їх подвиг, за відданість своєму обов’язку перед країною. Було згадано тих учасників ліквідації, які пішли у вічність від хвороб, спричинених дією радіоактивного опромінення. Вшановано пам’ять за їх неоціненний подвиг, адже заради майбутнього кожного з нас вони розплатилися самою високою ціною – власним життям.
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, – планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території колишнього Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.
   Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
Забруднено близько 155 000 км² території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 км², а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія ядерної реакції, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії була припинена.
   Було б помилково вважати, що за 30 років з дня катастрофи, всі проблеми впливу невидимого знищення людства радіоактивним випромінюванням повністю вирішені або ж втратили свою актуальність. Як раз має місце для споглядання зворотнього боку цієї справи і наше суспільство не повинно жити по принципам: можливо обійдеться, поки грім не грянув, очі не бачать – душа не болить…
Міський голова запросив ліквідаторів взяти участь у висадженні саджанців туї для того, щоб залишити про себе згадку наступним поколінням.

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”30 річниця Чорнобиля”]

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>