Відбулося засідання районної комісії з питань ТЕБ і НС.

Відбулося засідання районної комісії з питань ТЕБ і НС.

      Відбулося засідання районної комісії з питань ТЕБ і НС.
      Головував – перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ і НС, перший заступник голови райдержадміністрації С.Г.Абрамов.
Запрошені: Метлушенко І.В – голова селянсько-фермерського господарства „Злагода“. Дядюренко С.В. – інженер КП „Комунсервіс“, Дзюбенко В.І.-начальник ДРП-5 Лубенської ДЕД, Устименко С.А. – начальник Хорольської філії ПАТ „ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО “, Лапко Г.М.- начальник СЛД №2 м.Хорол РТЦ №333 ПФ ПАТ „Укртелеком“, Носенко А.Г. – начальник ДПРЧ-20.м.Хорол, Денько О.А. – провідний інспектор ДПРЧ – 20, Довгов Д.С. – майстер Хорольського районного газового господарства, Устименко В.С. – заступник начальника ВП ГУ НП в Полтавській області, міський, сільські голови, редактор районної газети „Вісті Хорольщини“, директор редакції районного радіомовлення.
      Першим розглянуте питання про кординацію дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання різних форм власності щодо попередження надзвичайних ситуацій в осінньо – зимовий період 2017/2018 року в Хорольському районі.
      Перший заступник голови районної комісії з питань ТЕБ і НС С.Г.Абрамов подякував всім службам району, комунальникам, сільським громадам, сільським головам, суб’єктам господарювання, голові селянсько-фермерського господарства „Злагода“ Митлушенку І.В. за активну роботу в протидії надзвичайним ситуаціям природного характеру минулої зими. Водночас, він зауважив, що за прогнозом Гідрометцентру, зима 2017/2018 року передбачається відносно помірною з інтенсивними снігопадами, легкі заморозки та снігові опади очікуються вже в кінці листопада. Місяць січень буде найхолодніший, в першій його половині прогнозуються сильні опади. Лютий – м’якший, але з сильними поривами вітру, снігопадами в середині місяця. Це говорить про, те що вже зараз необхідно готуватися наявними засобами і силами протидіяти стихії. На сьогоднішній день в районі залишок створеного в 2017 році матеріального резерву, становить: дизпалива – 3400 літрів, бензину – 680 літрів . Цього замало, тому скоріш за все будуть використовуватися кошти, передбачені Програмою розвитку цивільного захисту Хорольського району на 2016-2020 роки та кошти, передбачені на створення матеріального резерву при формуванні бюджету на 2018 рік.


      Райдержадміністрацією укладено угоду на аварійно-рятувальне обслуговування території району з аварійно-рятувальним формуванням ДСНС, але сил рятувальників недостатньо для проведення робіт, пов’язаних з життєзабезпеченням населення на випадок погіршення погодних умов та ліквідації її наслідків, відсутня важка техніка для буксирування транспортних засобів з заторів під час снігопадів. Тієї кількості одиниць техніки, яка налічується в районі і може бути залучена для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій ( а це разом з суб’єктами господарювання – 63 одиниці), цілком достатньо для вирішення завдань. Якщо від селянсько-фермерського господарства „Злагода“, СВК „Перемога“, СТОВ „Мусіївське“ ДП„ДГ імені 9 січня“, СВК „Андріївське“ щорічно надається підтримка і є розуміння справи, то міські організації в цьому відношенні досить пасивні. Виконавчому комітету міської ради вже зараз потрібно взяти на контроль питання підписання угод з усіма організаціями, що знаходяться на території міста та мають снігоочисну техніку. На сесії міської та сільських рад необхідно переглянути бюджетні показники та виділити кошти на створення матеріального резерву паливно-мастильних матеріалів на випадок сильних снігопадів, ожеледиці та ліквідації наслідків негоди.
      Аварійно – рятувальному формуванню ДСНС, територіальному центру соціального обслуговування населення райдержадміністрації рекомендовано створити пункти обігріву для населення, підготуватися в разі необхідності надати необхідну медичну допомогу. Присутні висловили ряд пропозицій щодо вирішення даного питання.
      Окремо наголошувалось, що в лікувальних, навчальних, дошкільних закладах, будинках-інтернатах для людей похилого віку та інвалідів має бути забезпечений відповідний температурний режим. Про відсутність коштів на газ розмов не повинно бути, – наголосив головуючий.
      Рішенням районної комісії затверджено план протидії загрозам і реагування на ускладнення погодних умов в осінньо-зимовий період, яким передбачається проведення упереджувальної роботи з метою забезпечення безперебійної роботи техніки і людей в умовах сильних снігопадів та погіршення погодних умов, профілактичних заходів з метою недопущення обмороження та загибелі людей, в тому числі, і від пожеж. Вирішено взяти на особливий контроль підписання угод з суб’єктами господарювання з метою очищення доріг від снігу, виділення з матеріального резерву дизпалива для заправки техніки, що обслуговуватиме об’їзну ділянку дороги Т – 17 – 37 Бочки – Коломійцеве Озеро – Новий Байрак – Вишневе під час ускладнення погодних умов.
      Рішенням районної комісії затверджено Комплексний план заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в осінньо-зимовий період.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>