Полтавщина отримає 251 млн. грн. для ремонту доріг.

Полтавщина отримає 251 млн. грн. для ремонту доріг.

   Автошляхи Полтавщини – за рахунок держави. Для ремонту доріг область отримає 251 млн. бюджетних гривень, а до кінця року – в 4 рази більше. Які з них дочекаються державної підтримки, дізнавалася Тетяна Кружко.

   Полтавщина вже отримала 160 мільйонів державних коштів на автошляхи, які не ремонтували впродовж кількох десятків років. Йдеться про ділянки Хорол – Семенівна -Кременчук і трасу Пирятин – Суми. Крім того, найближчим часом в область надійде з державної скарбниці ще 251 мільйон гривень, які спрямують на ремонт відрізку траси Київ-Харків -Довжанський. Таке рішення прийняв бюджетний комітет Верховної Ради на виїзному засіданні, яке провели в Полтаві. Зазначена сума – тільки початок, розповів член комітету Костянтин Іщейкін.

ІЩЕЙКІН: Тому що протягом року ми маємо залучити до 1 мільярда. Без ремонту доріг говорити про розвиток економіки та залучення інвестицій неможливо.

   Сума, яку отримає Полтавщина в межах існуючого бюджету – чимала, каже народний депутат України Сергій Рудик.

РУДИК: Наприклад, для порівняння, 85 млн. грн. отримала область Президента Вінниччина, моя Черкащина, на жаль, 91 млн., а не 251 млн.

251 мільйон гривень – це не найбільша сума виділених державних коштів, дізналися ми із сайтів облдержадміністрацій. Скажімо, на дніпропетровські дороги дадуть 396 мільйонів, на івано-франківські 460 . Чому ж така різниця? Державні кошти виділяють, насамперед, на ті проекти, що аргументовані і підтримані знизу, пояснив Костянтин Іщейкін.

ІЩЕЙКІН: Є співфінансування міського, обласного бюджету – і тоді держава може обґрунтувати навіщо ми даємо ті чи інші кошти.

Нардеп Богдан Дубневич повідомив: виконавця, який візьметься лагодити дороги за державні кошти, обиратимуть за тендером. Ця компанія буде відповідати за якість виконаної роботи, тобто, гарантувати певний термін служби відремонтованого автошляху.

   У полтавців щодо ефективного використання виділених коштів різні думки.

ГОЛОС: Нада ремонтіровать дороги. Маладци, шо виділили. Хочеться, щоб хорошо ж було, ну невже ж ми не можем підняться, Господи.

ГОЛОС: Немає ніякої думки з цього приводу.

ГОЛОС: Не вірю, що ці гроші за призначенням іспользуют, думаю, що їх розбазарять.

   Загалом же, щоб відремонтувати усі дороги Полтавщини, необхідно близько 20 млрд. грн., порахували в Державному агентстві автомобільних доріг України.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>